Relacje

Spotkanie Rady Cudzoziemców-sprawozdanie.

27  grudnia br. odbyło się comiesięczne spotkanie Rady Cudzoziemców Urzędu Miasta Alanya. Podczas spotkania podsumowano I Międzynarodowy Kiermasz Bożonarodzeniowy, zaksięgowano zarobione podczas kiermaszu  pieniądze, które zostaną  przekazane na potrzeby jednej z alanijnych szkół. Jednogłośnie podjęto też decyzję o tym,  iż II Międzynarodowy Kiermasz Bożonarodzeniowy odbędzie się 11.12. 2011. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Podano również do informacji, że z okazji zbliżającego się Sylwestra i rozpoczęcia Nowego Roku odbędą się następujące imprezy:

– w Gold City w dniu 29.12 br. impreza Sylwestrowa dla Dzieci organizowana przez członków Stowarzyszenia Edukacji i Kultury Rosyjskiej w Alanyi. Czas imprezy godz: 14:00 Bilety w cenie 15 tl do nabycia po przybyciu na miejsce.

–  w Centrum Kultury w dniu 02.01.2011 Noworoczny  program rozrywkowy dla dzieci. Organizujący impreze członkowie Stowarzyszenia Edukacji i Kultury Rosyjskiej zapraszają na godz: 13:00.  Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury, cena : 10 tl

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkie dzieci  i życzymy udanej zabawy:)

Oprócz omawiania spraw organizacyjnych i informacyjnych mieliśmy okazję posłuchać opini gości, którzy przybyli na nasze spotkanie z  Czech oraz Niemiec.  W trakcie spotkania zrodziła się idea zrobienia listy życzeń dla Alanyi na rok 2011. Członkowie poszczególnych stowarzyszeń proszeni są o sporządzenie listy, która zawierałaby pomysły mające na celu ulepszenie i upiększenie Alanyi :)

Przemyślmy więc, co chcielibyśmy zmienić w naszym mieście na lepsze? Co nam przeszkadza? Co ułatwiłoby nam  funkcjonowanie? Mamy szansę mieć  wpływ na to, co nas otacza i sprawić, że będziemy mieć mniej powodów do narzekań a dużo więcej powodów do dumy z naszego miasta!

Celem  takowej listy życzeń jest realizacja projektu „ Obcokrajowcy Naszymi Rodakami„. Urząd Miasta Alanya wspólnie z nami… pochodzącymi z różnych zakątków świata, wywodzącymi się z różnych tradycji i religi, obcymi  a jednak tutejszymi, chce podjąć działania, które nadadzą Alanyi nowej jakości.

Wszelkie pomysły i sugestie prosimy wysyłać na adres: polonialanya@gmail.com do dnia 23.01.2011

Kolejne spotkanie Rady Cudzoziemców odbędzie się w dniu 24.01.2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *