Ambasada i konsulat, Życie w Turcji i Alanyi

ZMIANA ZASAD WYDAWANIA WIZ

UWAGA! ZMIANA ZASAD WYDAWANIA WIZ TURYSTYCZNYCH DLA OBYWATELI POLSKICH!!!Wizy turystyczne ważne od 1 marca br. 90 dni… 
Od dnia 1 marca 2011 roku obywatelom polskim, posiadającym paszporty zwykłe, na przejściach granicznych Republiki Turcji będzie wydawana wielokrotna wiza turecka
uprawniająca do pobytu do 90 dni w ciągu 180 dni jej ważności (licząc od daty pierwszego wjazdu), w formie naklejki wklejonej do okazanego przy wjeździe do Turcji paszportu, za opłatą w wysokości 20 USD/15 EUR. W związku z powyższym obywatele polscy przy wjeździe do Turcji winni posiadać paszporty ważne na okres co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

Wydawane na przejściach granicznych obywatelom polskim wizy w formie naklejki są wyłącznie wizami turystycznymi. Obywatele polscy, którzy zamierzają przebywać w Turcji na pobyt dłuższy (powyżej 90 dni) w celach innych niż turystyczne np. podjęcia szkolenia, nauki, pracy, uczestniczenia w badaniach, wykonywania prac montażowo-serwisowych, połączenia się z rodziną, powinny otrzymać w Ambasadzie Republiki Turcji wizy odpowiednie do celu planowego pobytu.

Powyższe zmiany w praktyce wydawania wiz tureckich nie będą obejmować obywateli polskich, którzy wjechali do Turcji przed 1 marca 2011 r.

źródło: oficjalna strona Ambasady Rzeczypospolitej w Ankarze: http://www.ankara.polemb.net/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *