Życie w Turcji i Alanyi

Wiza turystyczna do Turcji

/Źródło: www.ankara.msz.gov.pl/

Do wjazdu na terytorium Turcji obywatele polscy, posiadających paszporty zwykłe, muszą uzyskać wizę wjazdową. Wizy turystyczne można uzyskać na przejściach granicznych Republiki Turcji oraz w systemie elektronicznym poprzez oficjalną witrynę MSZ Republiki Turcji www.evisa.gov.tr 

W obydwu przypadkach opłata jest jednakowa i wynosi 20 USD lub 15 EUR. Obywatelom polskim wydawana jest wielokrotna wiza uprawniająca do pobytu łącznie do 90 dni w ciągu 180 dni jej ważności (licząc od daty pierwszego wjazdu). Wiza może być wydana tylko przypadku, gdy okres ważności paszportu obejmuje co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu okresu ważności uzyskanej wizy (czyli 12 miesięcy od daty wjazdu), a w paszporcie jest co najmniej 1 (jedna) wolna strona.

Obywatele polscy, którzy zamierzają przebywać w Turcji na pobyt dłuższy (powyżej 90 dni) lub w celach innych niż turystyczne, np. podjęcia szkolenia, nauki, pracy, uczestniczenia w badaniach, wykonywania prac montażowo-serwisowych, połączenia się z rodziną, powinny otrzymać w Ambasadzie Republiki Turcji wizy odpowiednie do celu planowego pobytu.

O pozwoleniu na pobyt poczytaj w dziale Życie w Alanyi

evisa

www.evisa.gov.tr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *