Ogłoszenia

Polska od A do Z – portal Polonyadan.com

polonyadan

Jeśli znajomi Wam Turcy szukają informacji o Polsce,  np. wybierają się na zwiedzanie, staż czy studia w ramach projektu Erasmus, warto polecić im właśnie Polonyadan.com, będący chyba jedynym miejscem w sieci z tak wielką ilością informacji o życiu codziennym w naszym kraju w języku tureckim.

Podczas gdy nasza strona i organizacja służy mieszkającym w Turcji Polakom, w Polsce – a dokładniej w Warszawie – działa strona Polonyadan.com, prowadzona przez Turków – po turecku, i służąca obywatelom Turcji żyjącym w naszej ojczyźnie.

Strona rozpoczęła działalność w roku 2010 i od tego czasu udostępnia regularnie aktualizowane informacje dotyczące codziennego życia w Polsce, systemu edukacji, pracy, ciekawostek związanych z kulturą, zwiedzaniem, interesującymi ludźmi, itp. Od jakiegoś czasu można też tam znaleźć informacje dotyczące wymiany handlowej pomiędzy Turcją a Polską. Poszukujący różnego rodzaju usług także znajdą tam odpowiedź na swoje pytania (np. dotyczące namiarów na tłumaczy polsko-tureccy, przewodników, informatyków, grafików, itp.)

Mówiąc krótko na przestrzeni niemal dekady, Polonyadan.com stało się godnym zaufania źródłem informacji dla Turków, którzy ze względów edukacyjnych, biznesowych czy prywatnych interesują się naszym krajem.

Twórcy serwisu założyli także kanał Youtube pod nazwą Vedego http://youtube.com/vedego, gdzie pojawiają się filmy o Polsce w języku tureckim (jest też kanał anglojęzyczny: Vedego Global).

Założycielem strony Polonyadan jest Said Murat, który przyjechał do Polski w 2009 jako student. To wtedy pojawił się pomysł, aby obserwacje i samodzielnie zebrane informacje o Polsce udostępnić innym Turkom, służyć im pomocą i być niejako mostem łączącym nasze dwa kraje. Cała ekipa odpowiedzialna za treści na portalu żyje na co dzień w Warszawie, choć podróżuje po Polske i … pozostaje w żywym kontakcie z Turcją (m.in. z nami – stowarzyszeniami Polaków w Turcji, i o nas również pisze).

Jako mieszkający w Turcji Polacy bardzo cieszymy się, że takie miejsca jak Polonyadan.com istnieją! Chętnie odsyłamy do nich naszych tureckich znajomych, są bowiem źródłem wiedzy i rozrywki i popularyzują wiedzę o Polsce wśród tureckich obywateli :)

Zajrzyjcie także na ich Facebook czy Instagram, gdzie także sporo się dzieje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *