Relacje, Spotkania i imprezy, Życie w Turcji i Alanyi

[Relacja] 100-lecie odzyskania niepodległości: apel i wystawa

Otwarcie wystawy w Czerwonej Wieży

Nasza Polonia w Alanyi włączyła się licznie do świętowanych na całym świecie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

5.11.2018 roku w siedzibie Stowarzyszenia podczas spotkania polonijnego odbyło się dyktando niepodległościowe przygotowane przez nauczycielkę Szkółki Polonijnej panią Kasię Dzieżę.

11.11.2018 roku w naszej siedzibie odbył się apel zatytułowany „Wszyscy jesteśmy Polski żołnierzami…” Uczniowie Szkółki Polonijnej, pod kierunkiem nauczycielki Pani Kasi przybliżyli ówczesne wydarzenia. Recytacje wierszy, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wzruszyły obecnych. Punktualnie o godzinie 12.00 zaśpiewaliśmy hymn państwowy, przystępując tym samym do akcji „Niepodległa do hymnu!” „Mazurek Dąbrowskiego” zabrzmiał dumnie na obcej ziemi.

13.11.2018 roku we współpracy z Ambasadą RP w Ankarze odbyło się otwarcie wystawy „Armia Andersa – Szlak nadziei”. Licznie przybyli goście, miejscowa Polonia oraz społeczność lokalna miała okazję zapoznać się z naszą historią. Wystawa odbyła się w malowniczych pomieszczeniach Czerwonej Wieży w alanijskim porcie.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w naszych ostatnich wydarzeniach! To jeszcze nie koniec obchodów, pamiętajcie, że widzimy się w grudniu!

Otwarcie wystawy w Czerwonej Wieży

Otwarcie wystawy w Czerwonej Wieży

Apel na Święto Niepodległości

Apel na Święto Niepodległości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *