Biblioteka

Zapraszamy do korzystania z naszej polskiej biblioteki!

Dzięki spontanicznej akcji „Książka dla Polaka” otrzymaliśmy duże wsparcie ze strony zarówno organizacji jak i osób prywatnych. Nasze zbiory wciąż się powiększają, obecnie wynoszą niemal 1000 pozycji zarówno dla dorosłych, dla dzieci, beletrystyka, albumy, podręczniki, reportaże, bajki, itp. Mamy w zbiorach także anglojęzyczne książki o Polsce!

Pobierz plik .pdf z aktualną listą wszystkich książek [8 MB]
Kliknij żeby zobaczyć spis książek online

(przejdź na stronę i naciśnij „Crtl+F” na komputerze lub „Wyszukaj na stronie” na telefonie, by wyszukać po tytule lub autorze)

 


 • REGULAMIN BIBLIOTEKI
  POLSKIEGO STOWARZYSZENIA PRZYJAŹNI I KULTURY W ALANYI

  Biblioteka Polskiego Stowarzyszenia Przyjaźni i Kultury w Alanyi obejmuje ponad 1000 książek o różnej tematyce, filmów i albumów dla dzieci i dorosłych. Powstała dzięki wsparciu organizacji wspierającej Polonię, sponsorom i prywatnym darczyńcom. Biblioteka jest naszym wielkim skarbem, dlatego przeczytaj uważnie niniejszy regulamin, aby wiedzieć jakie panują u nas zasady!

  1. Zasoby biblioteki dostępne są dla każdego chętnego, bez względu na to czy należysz do Stowarzyszenia, czy nie, i czy jesteś w Alanyi na stałe czy czasowo
  2. Przed rozpoczęciem korzystania z Biblioteki masz obowiązek zapoznać się z niniejszym regulaminem. Korzystanie z biblioteki jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu.
  3. Abonament biblioteczny na rok kosztuje 100 TRY. Jeśli jesteś członkiem Stowarzyszenia i regularnie opłacasz składki, jesteś automatycznie zwolniony z abonamentu.
  4. Zostajesz Członkiem Stowarzyszenia = automatycznie otrzymujesz konto w naszej bibliotece.
  5. Abonament dla nie-Członków wprowadzony został po to, aby zabezpieczyć przed ryzykiem niezwrócenia książki i stratami książek z naszej Biblioteki!
  6. Dzieci poniżej 18 roku życia mogą: 
   1. Wypożyczać książki na konto rodziców
   2. Założyć własne konto. Jeśli dziecko uczestniczy w zajęciach Szkoły Polonijnej zwolnione jest z abonamentu, nawet jeśli rodzic nie jest członkiem Stowarzyszenia. Może jednak wypożyczać wtedy tylko pozycje z literatury dziecięcej i młodzieżowej.
   3. Jeśli rodzic jest członkiem Stowarzyszenia, dziecko może wypożyczać wszystkie książki.
   4. Jeśli dziecko nie uczestniczy w zajęciach Szkoły Polonijnej i jednocześnie jego rodzic nie jest członkiem Stowarzyszenia, musi dokonać opłaty abonamentu (konto wspólne z rodzicem lub samodzielnie).
   5. Odpowiedzialność za wypożyczone książki ponosi rodzic dziecka/prawny opiekun.
  7. Możesz wypożyczać jednorazowo maksymalnie 5 książek na okres 2 miesięcy.
  8. Przedłużanie tego okresu jest możliwe TYLKO I WYŁĄCZNIE po skontaktowaniu się z bibliotekarką lub Członkiem Zarządu i uzyskaniem zgody. Przedłużanie jest bezpłatne.
  9. Pamiętaj, że książkę którą trzymasz w domu może chcieć przeczytać inna osoba! Nie blokujmy sobie dostępu do ciekawych tytułów! Oddawajmy książki w terminie! 
  10. Spóźniasz się z oddaniem książki?
   Bądź świadomy/a, że jeśli mimo wezwań Bibliotekarki lub Zarządu do oddania książki nie zwrócisz jej jak najszybciej, będziemy ją traktować jako książkę zagubioną!
  11. W razie zagubienia lub nieoddania książki masz do wyboru:
   1. Odkupienie takiej samej książki we własnym zakresie (Stowarzyszenie może pomóc w sprowadzeniu takiej książki z Polski)
   2. Przekazanie na rzecz Biblioteki sumy równej wartości książki (po uprzednim uzgodnieniu tej kwoty z Zarządem). Ta suma zostanie przekazana na Fundusz Biblioteczny, czyli zakup takiej samej lub innej potrzebnej książki
  12. Masz w domu książki, które tylko zbierają kurz na półce? Oddaj je do naszej biblioteki! Na pewno znajdą się osoby, które chętnie je wypożyczą!

  OPIEKUN BIBLIOTEKI / BIBLIOTEKARZ:………………………………..

  DYŻUR BIBLIOTECZNY: ……………………………………………………..

  WYPOŻYCZAĆ I ODDAWAĆ KSIĄŻKI MOŻNA TYLKO NA DYŻURACH, PODCZAS SPOTKAŃ I IMPREZ POLONIJNYCH DO RĄK:

  1. BIBLIOTEKARZA
  2. NAUCZYCIELKI (Pani Kasia),
  3. DOWOLNEGO CZŁONKA ZARZĄDU (Bogusława Michałowska, Katarzyna Diker, Monika Aşkin, Beata Marta Yıgıtusağı, Monika Dugiel Türkeli).

 

 

Jeśli chcecie wzbogacić nasze stowarzyszeniowe półki prosimy o kontakt!