Relacje, Stowarzyszenie, Święta

Polonijne spotkanie Świąteczne- Antalya 2010-reportaż.

Jednym z punktów napiętego  :) około noworocznego programu naszej alanijnej Polonii był sobotni (18.12) wyjazd do Antalyi w celu wspólnego świętowania z kolegami “zza miedzy”. Spotkanie, w którym uczestniczyła Wicekonsul P. Aleksandra Olejnik, odbyło się pod patronatem Ambasady RP.

Wybraliśmy sie rodzinnie, kilkoma na ful zapakowanymi samochodami pełnymi dzieci, noworocznych gadżetów i wypieków,  do stolicy regionu. W siedzibie konsula honorowego w Antalyi  czekał juz na nas „prawie święty” Mikołaj/ rozmiar xs sprawił, że wszystkie dzieci szczerze wątpiły w jego prawdziwość …/ z workiem prezentów dla dzieci oraz wyżej wspomniani.

Każde Święta to dla nas zawsze znakomita okazja do spotkań z bardziej i mniej znajomymi Polakami i pielęgnowania polskich tradycji, co dla nas jest niezmiernie miłe, a ze względu na nasze dzieci bardzo ważne .

Przy znanych nam świątecznych melodiach, w blasku choinki  i podjadaniu polskich przysmaków ze świątecznego bufetu można sie tez powymieniać najnowszymi bardziej lub mniej ważnymi plotkami.

Ostatnie wydarzenia pokazują nam, że tutejsza Polonia coraz bardziej sie rozrasta, a dzięki takim i podobnym  inicjatywom możemy być razem, co dla osób na emigracji jest niesamowicie istotne.

Wspólna mowa, wspólne korzenie, zrozumienie ułatwiają nam życie poza granicami naszej Ojczyzny oraz przekazywanie tego co polskie kolejnym pokoleniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *