Relacje, Stowarzyszenie, Święta

Relacja z Festiwalu Kultury i Turystyki

W dniach 28-31 maja 2011 roku odbył się w Alanyi 11-ty Festiwal Turystyki i Sztuki. Impreza ta co roku skupia na sobie duże zainteresowanie zarówno mieszkańców jak i odwiedzających Alanyę turystów. Kolorowy pochód bajecznie przebranych glownie w historyczne i folklorystyczne stroje uczestników, orientalna muzyka, wystepy zespołów folklorystycznych z regionu przeplatają się nawzajem z tym, co prezentuje miasto partnerskie.
Co roku inne państwo obejmuje patronat nad festiwalem, w zeszłym roku, to właśnie Polska mocnym akcentem zaznaczyła swoją obecność w Alanyi. Pokazy narodowych tańców, muzyka typowa dla danego regionu, pyszności kulinarne i te wszystkie elementy, które cechuja dane państwo dominują podczas alanijnego festiwalu.

W tym roku to Finlandia na czele ze Św. Mikołajem, zaprezentowała swoją bogata kulturę i sztukę. Festiwal ten dał również możliwość nam, mieszkającym tu Polakom, przybliżyć Polskę zarówno Turkom jak i przyjeżdzającym tu turystom. Dzięki naszej obecności na Festiwalu udało sie również poznać mieszkających w Alanyi Polaków, którzy nie wiedzieli o Stowarzyszeniu Przyjaźni Polsko- Tureckiej i podejmowanych przez nie inicjatywach.
Tegoroczny Festiwal zaowocował więc nie tylko pełną skrzynią listów do Św. Mikołaja ale również powiększeniem grona sympatyków naszego Stowarzyszenia.

4 comments on “Relacja z Festiwalu Kultury i Turystyki

  1. „W tym roku to Finlandia na czele ze Św. Mikołajem,”

    Jak można, mieszkając o rzut beretem (taki solidny) od Myry, gdzie żył i umarł św. Mikołaj, nazywać tego wyrośniętego trolla z Finlandii „św. Mikołajem” ???

  2. Drogie „wim`ie” , oj tak, jak się okazuje, żyjemy w czasach i miejscu, gdzie Św. Mikołaj pojawia sie nie raz w roku, ale przynajmniej razy kilka :) więc co do wnikania , który z nich jest duchem tego z Mirry a który przyleciał airbus`em z reniferem w luku bagażowym , nie uważam ani za potrzebne ani za stosowne :)

  3. Polonia w Stambule- witamy witamy :) zastanawia mnie jak wielu Polaków mieszka na stałe w Waszym regionie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *