Relacje, Stowarzyszenie

[RELACJA] Wizyta u Starosty Alanyi, 19.02.2018

spotkanie-ze-starosta

W dniu 19.02.2018 Nowy Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Kultury i Przyjaźni w Alanyi udał się na wizytę do Starosty miasta Alanya pana Mustafy Harputlu.

Podczas spotkania Zarząd miał okazję przedstawić zarówno siebie jak i historię i obecną działalność Stowarzyszenia. Opowiedzieliśmy m.in. o naszej polskiej szkole, bibliotece, spotkaniach, aktywnej współpracy z Ambasadą i Konsulem Honorowym. Przedstawiliśmy także Panu Staroście nasz największy projekt na ten rok: organizację obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w listopadzie br.

Pan Starosta wyraził bardzo duże zainteresowanie naszą działalnością, zadeklarował wsparcie i gotowość pomocy zarówno przy tym wydarzeniu jak i naszych innych projektach.

Osobno poruszyliśmy temat stworzenia wielojęzycznego serwisu internetowego z wydarzeniami w Alanyi i okolicach, który przedstawiła vice Prezes. Spotkał się on z bardzo pozytywnym przyjęciem Pana Harputlu, który zaproponował współpracę Starostwa ze Stowarzyszeniem także w tym temacie.

Pan Starosta wyraził chęć wizyty w siedzibie naszego Stowarzyszenia podczas spotkania Członków.

W gazecie Magazin Album, opublikowano artykuł dotyczący tego spotkania [po turecku]: http://www.magazinalbum.com/yeni-yonetimden-kaymakamlik-cikarmasi/

One comment on “[RELACJA] Wizyta u Starosty Alanyi, 19.02.2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *