Relacje, Stowarzyszenie

Podsumowanie pierwszego spotkania w nowej siedzibie

Podsumowanie ostatniego spotkania polonijnego zwołanego w trybie pilnym – czwartek 7 marca – historyczne pierwsze spotkanie w nowej siedzibie:

 • POLONIJNA SZKÓŁKA SOBOTNIA
  od teraz w każdą sobotę począwszy od 9 marca w godzinach 13-15 będzie organizowana szkółka sobotnia dla polonijnych dzieci. Pierwsze spotkanie poprowadziły Elwira, Natalia i Monika.
  Organizacyjnie: rodzice proszeni są o przynoszenie prowiantu dla dzieci (napoje i kanapki) oraz wszelkich materiałów typu pisaki, kredki, zeszyty itp. Z czasem zostanie przygotowana osobna szafka w siedzibie na potrzeby szkółki gdzie te rzeczy będą przechowywane. Spotkania są bezpłatne ale w razie potrzeby rodzice będą się składać na materiały itp. dla dzieci – to już będą uzgadniać między sobą. Po każdej sobotniej szkółce prowadzący zajęcia sprzątają siedzibę. Wszystkie chętne dzieciaki w każdym wieku zapraszamy do uczestnictwa, a osoby chętne do prowadzenia zajęć także prosimy o kontakt.Kolejna odsłona szkółki: 16 marca!
 • URZĄDZANIE SIEDZIBYkażdy z Członków i Sympatyków jest proszony o przejrzenie rozmaitych nieużywanych przedmiotów w swoim domu i w razie zbędnych, które mogą nadawać się do Siedziby prosimy pisać maile na polonijną skrzynkę – będziemy je wykreślać z listy naszych zakupów.
 • PORZĄDKI
  Po każdym spotkaniu polonijnym w siedzibie, min. 2 osoby z grona uczestniczących w spotkaniu  (zarówno Członek jak i Sympatyk) będą wyznaczane do sprzątania po spotkaniu; w ramach potrzeby będziemy ustalać grafik „chętnych ” do sprzątania w siedzibie.
 • BIBLIOTEKA POLONIJNAZarówno podczas regularnych jak i spontanicznych spotkań polonijnych w siedzibie będzie odbywał się dyżur biblioteczny. Prowadzi go Olga. Zbiór książek jest całkiem spory dzięki Fundacji Semper, która przysłała nam wybrane przez nas pozycje – DZIĘKUJEMY!!!!
  Zasady wypożyczania: 3 książki można wypożyczyć na 4 tygodnie. Każdy wypożyczający musi się podpisać i podać swój nr telefonu. Wypożyczanie jest bezpłatne dla Członków i Sympatyków Stowarzyszenia; pozostałe osoby płacą kaucję/depozyt w wysokości wartości książki (odpowiednik w lirach, zaokrąglony). Uwaga, jeśli ktoś posiada książki które chciałby przekazać w formie darowizny dla Stowarzyszenia, one także będą dołączone do wypożyczalni.
 •  SKŁADKI CZŁONKOWSKIE
  Temat bardzo ważny. Ustalone zostało, że osoby sympatyzujące ze Stowarzyszeniem otrzymują Status Sympatyka dzięki czemu mogą korzystać z tego, co wspólnie wypracujemy jako Stowarzyszenie  i w kwestii płatności mają do wyboru :
  – jednorazowe wpłacenie  darowizny  minimum 30 lira rocznie.- płacenie detalicznie  wg stawek ogólnie obowiązujących ludzi „z ulicy”,  które ustalimy na kolejnym spotkaniu ( 06.04) – temat otwarty.
  • WAŻNE: prawo udziału w spotkaniach członkowskich oraz głosowaniach mają tylko oficjalni członkowie stowarzyszenia. 

   WIELKANOC 

   organizujemy jako stowarzysznie wspólnie z mieszkającą w Alanyi Polonią – listę chętnych i listę potraw sporządza Ania K., do niej należy pisać/dzwonić w sprawie uczestnictwa w śniadaniu wielkanocnym
  • IMPREZY W STOWARZYSZENIU – jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły (patrzcie: burza mózgów na Facebooku i nie tylko), pamiętajmy jednak, że w przypadku większych wydarzeń tzw. Etkinlików musimy min. 2 tygodnie wcześniej złożyć pismo do Starostwa zawiadamiające o mającej się odbyć imprezie i otrzymać ich pozwolenie….
  • DYŻUR KONSULARNY 22 MARCA – godzina jeszcze nie jest znana
  • UROCZYSTE OTWARCIE nowej siedziby stowarzyszenia odbędzie się ok. 1 czerwca przy okazji Festiwalu
  • Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *