Relacje, Stowarzyszenie

Podsumowanie spotkania polonijnego 02.03

Oto kilka najważniejszych informacji przekazanych i ustalonych podczas ostatniego spotkania:

SIEDZIBA STOWARZYSZENIA
Z przyjemnością i dumą informujemy, że dzięki staraniom Stowarzyszenia oraz wydatnej pomocy i wsparciu Ambasady RP w Ankarze oraz pana Sururi Çorabatır, konsula honorowego, udało się zrealizować marzenie o własnym lokalu z prawdziwego zdarzenia! Lokal Stowarzyszenia znajduje się w centrum Alanyi, w dogodnej lokalizacji. Już wkrótce, po zakończeniu prac remontowych i porządkowych rozpoczynamy w nim otwarte zajęcia dla dzieci w ramach „szkółki sobotniej” (bliższe informacje wkrótce). Będzie oczywiście oficjalne otwarcie, o którym także poinformujemy. Już teraz zapraszamy wszystkich do naszego kawałka Polski w Alanyi… :)

MSZA ŚW. 23 MARCA W OGRODZIE TOLERANCJI W BELEK
23 marca 2013 w Ogrodzie Tolerancji w Belek planowana jest msza św w języku polskim, którą odprawi o. Paweł z Mersin. Pan Sururi Çorabatìr, konsul honorowy z Antalyi zapewni transfer z Alanyi i osobno Antalyi do Belek i z powrotem oraz wynajmie kościół.
Chętni proszeni są o zgłaszanie się do Stowarzyszenia (w zależności od określonej liczby osób będzie podstawiany mniejszy lub większy bus).

WIELKANOC 2013
30 marca (Wielka Sobota) o godz. 13.00 zapraszamy na przygotowania do Wielkanocnego Śniadania: w nowej siedzibie Stowarzyszenia (adres wkrótce) zarówno dzieci jak i chętni dorośli będą przygotowywać malowane jajka oraz inne dekoracje świąteczne. Prosimy o zabranie własnych ozdób i materiałów!

31 marca (Niedziela Wielkanocna) o godz. 10.30 pora na uroczyste Śniadanie Wielkanocne, które odbędzie się w kawiarni Adin Cafe w Alanyi (na tyłach LC Waikiki przy ul. Ataturka). Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego, aby wpisać się na listę gości… oraz przynoszonych potraw! Kontynuujemy bowiem tradycję dotychczasowych spotkań: każdy przychodzi z choćby jedną potrawą. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *