Dla dzieci, Ogłoszenia, Szkółka

Rok szkolny 2018/2019 – Polska Szkółka i Klub Malucha

child-1864718_1280

SZKÓŁKA POLONIJNA PRZY POLSKIM STOWARZYSZENIU PRZYJAŹNI I KULTURY W ALANYI

3 września 2018, równolegle z rozpoczęciem roku szkolnego w Polsce, nasza szkółka otworzyła się ponownie po wakacyjnej przerwie. Przypominamy, że zajęcia w szkole odbywają się pod kierunkiem nauczyciela – polonistki pani Kasi Dzieży, która posiada tytuł nauczyciela mianowanego i od 11 lat zajmuje się nauczaniem dzieci. Pani Kasia została do naszej szkółki skierowana przez ORPEG – Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Zajęcia polskie w szkółce są dostępne dla dzieci od 5 lat (tzw. zerówka, rocznik 2013) do 18 lat, i są one bezpłatne dla wszystkich polonijnych uczniów, niezależnie od tego, czy są członkami naszego Stowarzyszenia czy nie.

Na dzisiejszym spotkaniu organizacyjnym ustalono grafik zajęć na najbliższe 2 tygodnie. Ponieważ rok szkolny w Turcji rozpoczyna się 15 września, grafik ten prawdopodobnie zostanie wtedy zmieniony tak, aby lekcje naszych uczniów nie kolidowały z zajęciami w ich tureckich szkołach:

Plan zajęć SZKÓŁKI od 3-15 września:

WTOREK
grupa 0 godz. 17.30-18.15

ŚRODA
klasa 1 godz. 11.30-13.00

CZWARTEK
klasa 6 godz. 15.00-16.30
klasa 2 godz. 16.30-17.00

PIĄTEK
klasa 2 (zajęcia indywidualne Emil E.) godz. 12.30-13.30
Język polski jako obcy godz. 13.30-14.30.
klasa 3 godz. 14.30-16.00.
klasa 6 godz. 16.00-17.30

Uwaga: Rodzice którzy są zainteresowani zajęciami w szkółce, a nie uczestniczyli w zebraniu proszeni są o kontakt z nauczycielem przed przyjściem na lekcje języka polskiego!

***Ważne*** Rodzice którzy wysyłają swoje dzieci do szkółki są zobowiązani do zapoznania się z regulaminem Szkółki i jego przestrzeganiem [pobierz regulamin].

KLUB MALUCHA PRZY STOWARZYSZENIU

Dzieci w wieku 0-5 lat wraz z rodzicami zapraszamy po raz pierwszy w tym roku do Klubu Malucha!

W naszej siedzibie wstępnie raz w tygodniu będą odbywać się luźne zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Zajęcia prowadzą obecnie nasi stażyści z programu Erasmus+, a następnie prowadzić je będą chętni rodzice. Zajęcia te są bezpłatne dla członków Stowarzyszenia. Jesteś zainteresowany? Zapisz się do nas, by uczestniczyć za darmo :)

Atutem zajęć dla najmłodszych jest zabawa z rówieśnikiem i możliwość aktywnego spędzenia czasu z rodzicem. Takie zajęcia zapewniają prawidłowy rozwój, zabawę, kontakt z językiem polskim oraz mnóstwo rozrywki. Stawiamy na różnorodność zajęć, ponieważ dzieci w tym wieku potrzebują wielu różnych bodźców: zabawy taneczne, animacje, elementy gimnastyki dla dla chłopców i dziewczynek w wieku 0-5 lat.

Pierwsze zajęcia:

środa 5.09.2018 godzina 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia

Regulamin Klubu Malucha [kliknij i pobierz]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *